Статті
Команда фармацевтів, дієтологів та хіміків зібрала корисну інформацію про шкоду цукру, погані звички та їхній вплив на здоров'я людини.
1. Цукор
Суперечки про вплив цукру на організм людини не вщухають вже довгі роки. Якщо він шкодить, то як саме? Шкідливим є будь-який цукор чи тільки певні його види? А може, вся справа в кількості?

Вуглеводи складають значну частку харчового раціону людини та забезпечують 50-55% калорійності. Вони мають неоднорідний склад і розрізняються за властивостями, а значить, і функціями в живих організмах.

Сахароза (в побуті зветься цукром) – це дисахарид, що складається з двох молекул моносахаридів. Це ніби пара, яка "тримається за руки". Після потрапляння в організм Сахароза піддається дії ферментів. В результаті, зв'язок розривається, "ручки" відпускаються, і ми маємо дві окремі речовини – два моносахариди, які по-своєму впливають на наш організм.

Перша речовина – глюкоза. У чистому вигляді використовується для першої медичної допомоги під час сильних інтоксикацій.
Наша їжа за замовчуванням містить багато цукру, тому додаткове вживання солодощів спричиняє "передозування" глюкозою. Перевищення добової норми глюкози призводить до таких наслідків, як:
● ожиріння;
● порушення обміну речовин, збільшення вмісту холестерину в крові;
● часті алергічні реакції;
● зниження або підвищення артеріального тиску;
● інсульт;
● хвороба Альцгеймера;
● цукровий діабет;
● слабоумство;
● стійке погіршення настрою;
● розвиток карієсу.

Друга складова цукру – фруктоза. Цей моносахарид у значній кількості міститься в меді, фруктах, сухофруктах, солодких винах та продуктах здорового харчування "без цукру" (Tic tac, Coca-Cola Zero, Red Bull® Sugarfree).
Дійсно, чиста фруктоза значно краща, ніж цукор – вона лише трохи піднімає рівень глюкози в крові, знижує ризик виникнення карієсу, малокалорійна та покращує загальний тонус організму. Але, будьте уважні з дозуванням, надлишок фруктози вкрай небезпечний – він може призвести до погіршення роботи мозку! Добова норма для дорослої людини: 35-45 г.

В експериментах зі щурами виявили, що фруктоза при регулярному включенні її до раціону у великих кількостях швидко пошкоджувала зв'язки між клітинами мозку. Також є дані про роль систематичного вживання фруктози в розвитку ожиріння. Крім того, постійна заміна цукру фруктозою підвищує ризик розвитку цукрового діабету.

Що ж відбувається, коли глюкоза і фруктоза утворюють зв'язок? У чому шкода цукру?
Насправді цукор не шкідливий, але лише за умови дотримання добової норми. Природна сахароза – це важливе джерело енергії для клітин людського організму. Завдяки взаємодоповненню (синергії) двох моносахаридів, сахароза дає енергію і підвищує загальний тонус.
Відповідно до досліджень Асоціації з Вивчення Хвороб Серця, максимальне споживання цукру на день має становити:
● для чоловіків: 150 Ккал в день (37,5 грамів або 9 чайних ложок);
● для жінок: 100 Ккал в день (25 грамів або 6 чайних ложок).

Розглянемо на прикладах, зрозумілих кожному з нас: одна банка Коли містить 140 Ккал з цукру (добова норма для чоловіка, за умови відсутності будь-яких інших цукрів у цей день), а стандартний за розміром Снікерс містить 120 Ккал з цукру (на 1/5 Ккал більше добової норми для жінок).

Добову норму "покрити" дуже просто, лишень спробуйте проаналізувати свій сніданок і Ви, скоріш за все, з'ясуєте, що вже в першій половині дня з'їдаєте добову порцію цукру. І пам'ятайте, що цукор залишається цукром незалежно від джерела його походження: тростинний, буряковий, сорговий, пальмовий, кокосовий, кленовий – різниця лише в кількості мінералів і вітамінів, проте сахароза залишилася сахарозою.

У чому шкода надлишку цукру?
Найсерйозніший наслідок надмірного споживання цукру – не карієс, і навіть не зайві кілограми на проблемних зонах. Регулярне вживання цукру знижує імунітет в сімнадцять разів. Це означає, що людина в 17 разів більш чутлива до інфекцій.
Як це працює? Сахароза є живильним середовищем для розмноження патогенної мікрофлори – це смачна їжа та затишне житло для збудників хвороб. Бактерії розмножуються, змінюють кислотність середовища в осередках своєї активності, викликають запалення та виділяють токсини.
Саме через це людина починає хворіти. Таким чином, лише завдяки дотриманню правильної дієти можна позбутись багатьох хронічних захворювань.

В завершення – трохи медицини. Існує таке поняття, як реакція глікозилювання – приєднання залишків цукрів до будь-яких інших органічних молекул, частіше білків. Як тільки частинка цукру зустрічається з білком, вона приєднується до нього і заважає виконувати свої функції.
Один із найважливіших білків крові – гемоглобін. Основна його функція полягає в транспорті кисню в клітини, тканини та органи. Таким чином, надлишок цукру в харчуванні здатен призвести до кисневого голодування організму.
Молекули цукру також утворюють атеросклеротичні бляшки на стінках судин. Цей процес може роками повільно вбивати наші судини та нас самих.
Погіршення імунітету бере свій початок в тому ж процесі глікозилювання. Антитіла (білкові молекули, відповідальні за боротьбу з хвороботворними агентами) так само захоплюються молекулами цукру і не можуть більше нормально функціонувати.

Сильне хронічне "передозування" сахарозою призводить до швидкого зношування організму, передчасного старіння і розвитку хронічних захворювань. Тому ми радимо бути виваженими у споживанні цукру.
Піклуйтесь про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких, а ми допоможемо покращити настрій корисними солодощами.
2. Харчова залежність: звідки береться та що робити
Про продукти, що викликають звикання.
Людина за своєю природою – це біологічна система, що повністю регулюється ендокринними функціями. Саме гормони визначають наш настрій, самосприйняття, емоції та почуття до інших людей.
Варто зазначити, що людина все ж є істотою соціальною. На її стан також має вплив психологічна складова – сприйняття зовнішнього світу та свого я, стосунки з оточенням.
Отже, є два джерела управління станом людини – біохімічні процеси та психологія. Ці важелі впливу є приблизно рівноцінними – як гормони впливають на нашу поведінку, так і поведінка (як набір певних дій) може змінювати внутрішню біохімію.

Як виникає звикання?
Залежність з'являється там, де є високий рівень задоволення. Відчуття насолоди цілковито підвладне одному гормону – Дофаміну (синонім – допамін).
Дофамін – це так званий нейромедіатор, біологічно активна хімічна сполука, яка є ключовим фактором у формуванні відчуття задоволення. Вона передає емоційну реакцію до відповідного центру в головному мозку – блокує біль та страждання, замінює їх на відчуття цілковитої насолоди.
Саме ця властивість дофаміну сприяє до прагнення повторення "сприятливих" дій та ситуацій, тобто залежності.

Як влаштований механізм залежності?
Ще мільйон років тому первісне суспільство зазнавало впливу звикання. В той час люди діяли на основі примітивних інстинктів, проте розуміли, що для виживання потрібна їжа.
Саме тоді наші далекі предки почали формування генетичної програми ставлення до їжі. Це відбувалось дослідним шляхом: вони їли різні рослини та тварин, спостерігали за реакцією організму та своїми відчуттями. Таким чином еволюційно сформувався наш мезолімбічний шлях, завдяки чому людина розуміє, що:
● солодкі продукти (багаті на вуглеводи) дають енергію для полювання та збирництва;
● кислий смак означає, що продукт ще не стиглий;
● гіркий смак викликає відразу та асоціюється з отрутою.
В той час люди переживали катастрофічний дефіцит їжі, енергії не вистачало навіть на задоволення основних потреб. Тому, чим калорійнішою була їжа, тим більшу цінність мала вона для виживання.

Першими серед суперживильних та концентрованих продуктів є жир і швидкі вуглеводи, такі як цукор. Вони дають моментальний викид енергії, який врятував не одне життя первісних людей. Мозок наче говорить: "Це дуже смачно, їж якомога більше і запасайся на майбутнє".

Така система заохочення генетично працює щодо висококалорійної їжі, особливо солодкої, оскільки вона становить найбільшу цінність для виживання в дикій природі. Відповідно і залежність частіше за все викликає саме цей клас продуктів.

Сьогодні перше місце в рейтингу залежності займають цукор і похідні від нього (продукти, що є джерелом швидкої енергії). За ними – фастфуд (цукор + жир + підсилювачі смаку та запаху), шоколад і твердий сир (містять "гормон радості" серотонін, який додатково "привчає" мозок до відчуття задоволення).
Зловживання такими стравами може призвести до розвитку фізичних недугів та психологічних проблем. Ми закликаємо вас бути усвідомленим у своїх інстинктах та харчових вподобаннях. Піклуйтесь про своє здоров`я завчасно.
3. Пробіотики та пребіотики
Ми часто чуємо про те, що мікрофлору кишечника потрібно підтримувати. Але чи замислювались ви, навіщо це потрібно?
У кишечнику знаходяться так звані "Пейєрові бляшки" – головне джерело імунітету всього організму, скупчення лімфатичної тканини, яка забезпечує організм антитілами для боротьби з хворобами.
Якщо не підтримувати мікрофлору кишечника, можливий розвиток дисбактеріозу – це стан, за якого кількість "поганих" бактерій перевищує межі допустимого.

Бактерій в тілі людини в декілька разів більше, ніж клітин самого організму, а їх видів – понад тисячу. Живуть всі вони переважно в кишечнику.
При цьому, одна частина бактерій допомагає перетравлювати їжу. Інші ж є потенційно небезпечним, але себе особливо ніяк не проявляють, що дозволяє їм всім мирно співіснувати.
У нормі бактерії кишечника врівноважують один одного – шкідливі мікроорганізми виділяють токсини, а корисні – знищують їх. Але якщо в організмі відбувається збій, наприклад, людина захворіла, почала приймати антибіотики або дотримується суворої дієти, частина корисних бактерій гине.
Решта не справляються зі своєю функцією знищення токсинів, внаслідок чого і розвивається хворобливий стан – дисбактеріоз (дисбіоз).

Як побороти дисбактеріоз?
Відновити порушений баланс можна двома способами – безпосередньо вживати необхідні бактерії в їжу або їсти продукти, що сприяють росту та розмноженню власних корисних бактерій.
В цьому і полягає різниця: у першому випадку ми приймаємо пробіотики, а в другому випадку – пребіотики. У них одна мета – поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту шляхом збільшення числа молочнокислих бактерій, природних мешканців кишечника людини.

Пробіотики
Основні типи пробіотиків – це живі мікроорганізми, лактобацили та біфідобактерії, що входять до складу ферментованих кисломолочних продуктів.
Один з мінусів пробіотиків полягає в тому, що вони можуть просто не дістатися до кишечника – загинути в кислому середовищі шлунка під впливом шлункового соку або в дванадцятипалій кишці під впливом жовчних кислот.
Інший мінус полягає в тому, що навіть якщо пробіотики дістануться кишечника, то через дію власної мікрофлори вони можуть там не прижитися. Прийом антибіотиків також негативно впливає на заселення нормальної мікрофлори.
У яких продуктах містяться: сметана, йогурт, кефір, пахта, деякі види м'якого сиру, квашена капуста, закисший соя, суп місо.

Пребіотики
Пребіотиками називають "корм" для наших рідних корисних бактерій. Це низькомолекулярні вуглеводи, такі як: лактулоза, тагатоза, рафіноза, розчинні харчові волокна (інулін, пектин, полідекстроза), рослинні екстракти (стевія) і антиоксиданти (вітаміни А, В, С).
Механізм дії такого "корму" наступний: людина вживає в їжу препарат або продукт, що містить пребіотики, і вони починають підгодовувати корисні бактерії в її організмі. Бактерії стрімко розмножуються, і, таким чином, відновлюється баланс мікрофлори.
Пребіотики досягають пункту призначення, тобто людського кишечника, без проблем. Їм не шкодить кисле середовище організму. Вони цілком безпечні, а передозування неможливе.
У яких продуктах містяться: помідори, спаржа, цибуля, часник, артишоки, цикорій і банани.

Як діють пребіотики на наш організм? Приклад

Лактулоза – синтетичний дисахарид, що складається з молекул галактози і фруктози.
Оскільки лактулоза не зустрічається в природі, то в організмі людини відсутні ферменти, які здатні розщепити її до галактози та фруктози. В результаті, лактулоза проходить через шлунково-кишковий тракт у незмінному вигляді і доходить до товстої кишки, де сприяє розмноженню нормальної мікрофлори.
Лактулоза також використовується під час терапії захворювань органів травлення, як ефективний сорбент і дезінтоксикаційний засіб. Численні дослідження підтверджують її позитивний вплив на печінку і поліпшення загального імунітету. Лактулоза вже понад 40 років застосовується в педіатрії для стимуляції росту лактобактерій у дітей грудного віку.

Тагатóза – натуральний низькокалорійний підсолоджувач, похідне молочної лактози (молочний цукор) з низьким глікемічним індексом. Вона не підвищує рівень інсуліну / глюкози в крові, і рекомендована до вживання людям з діабетом, при контролі за вагою, в комплексі здорового харчування.
Низька калорійність тагатози зумовлена лише тим, що наш організм не має достатньо ресурсів для повного її перетравлення. Не більше 20% споживаної тагатози розщеплюється до кінцевих продуктів метаболізму і всмоктується в тонкому кишечнику в кров. Решта 80% надходить до товстої кишки, де використовується в якості пребіотика: пригнічує розмноження патогенних бактерій, покращує функціонування кишечника та імунної системи.

Стевія – рослина роду Айстрових, яка цінується в медицині та дієтології завдяки такому компоненту, як стевіозид. Саме він забезпечує солодкий смак, містить цілий ряд поживних і корисних речовин. До складу цієї унікальної рослини входять мінеральні сполуки, вітаміни, ефірні масла, амінокислоти, пектини, а також речовини, які в організмі людини виконують роль будівельних матеріалів для виробництва гормонів.
Завдяки своїм унікальним лікувальним властивостям стевія здатна відновлювати порушені обмінні процеси в організмі, нормалізувати артеріальний тиск і рівень глюкози в крові, зміцнювати кровоносні судини, гальмувати зростання новоутворень, підвищувати загальний тонус, затримувати процеси старіння, захищати організм від шкідливого впливу навколишнього середовища, гармонізувати всі системи органів.
4. Як зміцнити імунну систему
Імунітет - це здатність організму чинити опір стороннім клітинам, різним інфекціям і вірусам, руйнуючи їх. Така система забезпечує виживання організму. Система імунітету людини в рівній мірі залежить від спадковості, яка починає формуватися ще в утробі матері, і від способу життя. База, на якій будується імунітет, - це здоровий сон, фізичні навантаження і збалансоване харчування.

Багато хто цікавиться секретом міцного імунітету. Результат вікових досліджень і експериментів можна вивести в наступні постулати:
Повноцінне здорове харчування - це будівельний матеріал нашого організму. Необхідні матеріали для якісного функціонування організму:
● достатнє споживання білку (молочнокислі продукти, яйця, горіхи, гриби, бобові, соя, м'ясо, риба) потрібне
для синтезу імуноглобулінів (антитіл) - захисних молекул імунітету проти сторонніх агентів;
● жири в невеликій кількості, як рослинного, так і тваринного походження (оскільки з арахідонової
кислоти синтезуються імунні клітини);
● достатня кількість овочів і фруктів (це природні вітаміни і мікроелементи, а також клітковина, що адсорбує на себе токсини і продукти обміну).
Достатня фізична активність:
● зниження ваги;
● поліпшення обмінних процесів;
● виведення продуктів обміну з організму (чудово підходять для усіх тривалі прогулянки на свіжому
повітрі в парку, зайняття рекомендованим вам видом спорту, відвідування басейну і т.п);
● Повноцінний сон (7-9 годин) в добре провітреному приміщенні (під час сну енергія йде на відновлення органів і тканин). Нічний сон відповідає природним біоритмам організму;
● Пити воду - багато і по трохи (добова потреба у воді дорослої людини дорівнює 30-40 г на 1 кг ваги тіла /залежить від активності/ - це забезпечує правильний метаболізм. Необхідно щодня випивати не менше 1,5-2,5л чистої, краще мінеральної, насиченої різними мікроелементами води);
● Прийом полівітамінних комплексів, пробіотиків і пребіотиков (періодично при психоемоційних перевантаженнях, великих фізичних навантаженнях, загрозі епідемії, недостатньому живленні, порушенні обміну, дисбактеріозі і т.п);
● Розслаблення з трав'яними чаями, масажами і приємною музикою - ідеальне рішення у боротьбі із стресами, і як наслідок - укріплення імунітету;
● Соціальні зв'язки (спілкування з близькими, друзями, їх підтримка і увага - це "контактна" терапія, в якій важливі дотики. Вони стимулюють активність Т-клітин, здатних виявляти і знищувати не лише віруси, але і вогнища раку);
● Хороший психоемоційний стан: помічено, що людина з оптимістичним настроєм менше хворіє, як по частоті, так і по тривалості;
● Гартування: зміцнення і оздоровлення організму (регулярне обливання холодною водою або контрастний душ, відвідування лазні або сауни, плавання у басейні);
● Відсутність шкідливих звичок (паління, надмірне споживання алкоголю, переїдання та ін.).

Наслідуючи ці мудрі поради, ви завжди зможете підтримати власну імунну систему і надовго застрахувати себе від непотрібних хвороб. Будьте усвідомлено здорові.
З любов'ю,
Laci Lact.

5. Шкідливі інгредієнти в кондитерських виробах
Що ми знаємо про ті продукти, які приносимо з магазину додому і їмо разом зі своєю сім`єю, і головне – що хочемо знати?
Отож, щоб уміти читати склади харчових продуктів, не обов'язково мати хімічну освіту. Головне – знати що шукати.

Вся річ у тому, що усі інгредієнти в їжі умовно діляться на: ті, що підвищують наше здоров'я, нейтральні і ті, що знижують здоров'я.
Розглянемо третю групу. Існує тільки три компоненти, прибравши/значно скоротивши які в раціоні, ми гарантовано продовжимо свою молодість, здоров'я і стрункість на довгі роки життя.

1. Цукор.
Будь-яка речовина – це як ліки, якими ми робимо систематичне хронічне передозування, що веде до побічних ефектів – падіння імунітету (у 17 разів!) і захворювання серцево-судинної системи (перше місце у світі за рівнем смертності, один з найважливіших чинників розвитку – зловживання цукром). Більше можна почитати тут: [посилання на статтю про Цукор].

2. Транс-жири.
Жири – найважливіші елементи, що виконують захисну функцію (кожна клітинка складається з ліпідної /жирової/ оболонки, якщо жиру недостатньо – в клітинки легко можуть проникнути віруси і бактерії), енергетичну ("депо" енергії на екстрений випадок) і будівельну (беруть участь в побудові гормонів і ферментів). Крім того, є три органи/системи, які переважно складаються з жирової тканини, це: головний мозок, легені, нервова система. Коли клітинка в системі "відпрацювала" свій час, вона помирає і на її місце стає нова клітинка (жиру, в даному випадку), яка поступає до нас з їжі. Тому важливо їсти якісну їжу - вона на фізичному рівні стає нашим тілом.

Спочатку треба розібрати, що таке транс-жири. Трансжири - це модифіковані (штучно змінені) молекули, що з'являються в процесі високотемпературної обробки. Пропустили водень = гідроген через звичайну рідку олію, в результаті чого воно стало твердим, так з`явився Гідрогенізований жир, або транс-жир. На молекулярному рівні уявіть собі так: чоловічок, але руку пришили замість ноги, а ногу замість руки, ось така знівечена молекула, як так ходити? Неприродність жирової структури грає злий жарт в життєвому циклі клітинок: одна померла, а на її місце приходить "некваліфікована" клітинка, яка не лише нічого не робить, а і як пробка забиває ділянку і порушує зв`язок інших клітинок між собою. На практиці це проявляється погіршенням роботи органу аж до повної деградації системи. Ось що про це пишуть вчені: "Дослідження останніх років підтвердили позитивну кореляцію споживання трансізомерів жирних кислот і ризиком ішемічної хвороби коронарних судин серця. Всесвітня організація охорони здоров'я і світові експерти рекомендують населенню зменшити споживання трансжирів.

Проста міра у вигляді зменшення вживання трансжирів до 1 % в загальній енерговитраті організму попередить 11 000 випадків інфаркту міокарду і 7000 смертельних результатів тільки в Англії щорічно (!).
Також існують дані про зв`язок трансжирів з раком, діабетом, хворобами печінки, депресіями і хворобою Альцгеймера. Підвищений вміст трансжирів в раціоні вагітної може стати причиною макросомії плоду." (с)

Як розпізнати транс-жири в складі: маргарин, спред, рослинна олія, пальмова олія, гідрогенізований жир, (частково) гідрогенізована (рослинна) олія, сатурований жир/олія.
Увага: рослинна олія – можна за умови, що продукт НЕ пройшов термообробку, змінивши свою структуру під впливом постійної високої температури.
"Тоді як транс-жири збільшують термін придатності харчових продуктів, вони зменшують тривалість життя людей", говорить професор Голомб.

3. Шкідливі харчові добавки.
Їх багато, тому просто варто запам'ятати: чим менше Е-добавок, тим краще. Але будьте уважні, серед Е є також вітаміни, амінокислоти, рослинні пігменти і інші нешкідливі компоненти, так що зробимо ось що. Якщо у вас є продукти постійного споживання вашої сім'ї і в складі є Е, перевірте його номер за допомогою таблиці, що додається нижче.

На сайті http://dobavkam.net/additives можна перевірити номер Е, що вас цікавить.
6. Як вживання шкідливої їжі впливає на організм
У попередній статті ми розглянули основні шкідливі інгредієнти продуктів
харчування, які роблять негативний вплив на наш організм. Сьогодні ми поговоримо про деякі широко поширені продукти харчування і детально зупинимося на їх складі з точки зору впливу на організм.
Відповідно до законодавства України (загальна світова практика), усі інгредієнти пишуться в порядку зниження концентрації, в перерахунку на 100% активної речовини.
Це означає: те, чого найбільше в продукті - на першому місці, а чого дуже мало - на останньому.
Завжди звертайте увагу на перші чотири позиції у складі продукту - це, по суті, основа продукту, те, що ми їмо.

1. Чіпси Lays сир
Склад: картопля*, рослинна олія**, порошок молочної сироватки, пшеничне борошно*, лактоза (з молока), підсилювач смаку і аромату*** (глутамат натрію, натрій 5 рибонуклеотид), гідрогенізована рослинна олія** (у тому числі соєва), глюкоза*, натуральні, ідентичні натуральним*** і штучні*** смакоароматичні речовини, регулятор кислотності (лимонна кислота), сирний порошок, барвник (екстракт паприки, екстракт турмерика), часниковий порошок, білок молока, мальтодекстрин (*), сіль.

Аналіз:
* - швидкі вуглеводи = ожиріння, відчуття голоду, переїдання.
** - транс-жири = діабет, онкологія, захворювання серцево-судинної системи, зниження рівня тестостерона, порушення роботи імунітету.
*** - токсичні і потенційно шкідливі добавки = печінка, кров, шкіра, імунітет, алергія, гастрит, виразки шлунку.
- мальтодекстрин (*) - вид інвертного цукру. Інвертний цукор має побічний продукт при своєму виробництві - оксиметилфурфурол.
Токсичний, мутагенний, негативно впливає на нервову систему, призводить до судом і паралічу.
Термічна обробка картоплі перетворює усі корисні речовини на канцерогенні.
Існує цілий набір хімічних з'єднань, що утворюються при жарінні, ось декілька із них:
Акролеїн - продукт розпаду жирів, що має канцерогенні і мутагенні властивості. Акриламід викликає серйозні порушення на генетичному рівні.
Цікаво знать: Акриламід виявлений, головним чином, у вуглеводних продуктах харчування, що піддавалися нагріванню або обробці при високих температурах.
Приклади продуктів харчування, в яких виявлений акриламід, включають каву, злаки, печиво, картопляні чіпси, крекери, картоплю фрі, хліб, рулети і смажене в паніровці м'ясо.
Описані наступні рівні акриламіда : 330-2300 мкг/кг в картопляних чіпсах, 300-1100 мкг/кг в картоплі фрі, 12-180 мкг/кг в кукурудзяних чіпсах, і від не виявлюваного рівня до 1400 мкг/кг в різних готових сніданках із злаків.

2. Круасан 7 Days з кремом какао
Склад: борошно пшеничне х/п в/з*, маргарин** (пальмова олія**, вода питна, сіль кухарська харчова, емульгатор (моно-й дигліцериди жирних кислот**), регулятор кислотності (лимонна кислота), консервант сорбат калію 0,1%), вода питна, цукор*, глюкозный сироп****, дріжджі хлібопекарські пресовані (*), стабілізатор (моно-й дигліцериди жирних кислот**), сіль кухарська харчова, ароматизатор***, молоко включаючий продукт (молочний білок, стабілізатор (ксандова камедь), емульгатор (рапсовий лецитин), регулятор кислотності (лимонна кислота)), консервант (пропіонат кальцію 0,1%).
Крем "какао" 23% (цукор*, пальмова олія**, вода питна, знежирений какао порошок 7%, молоко сухе знежирене, спирт етиловий ректифікований з харчової сировини "Люкс" фортеця 96,3%, емульгатор*** (ефіри полігліцерину і жирних кислот), ароматизатор***, загусник (альгінат натрію), консервант (сорбат калію 0,1%).

Аналіз:
* - швидкі вуглеводи = ожиріння, відчуття голоду, переїдання, дисбактеріоз.
** - транс-жири = діабет, онкологія, захворювання серцево-судинної системи, зниження рівня тестостерона, порушення роботи імунітету.
*** - потенційно шкідливі добавки = імунітет, алергія, ШКТ.
- глюкозный сироп**** = інвертний цукор. Інвертний цукор має побічний продукт при своєму виробництві - оксиметилфурфурол. Токсичний, мутагенний, негативно впливає на нервову систему, призводить до судоргам і паралічу.
- дріжджі хлібопекарські пресовані (*) - розмножують патогенну мікрофлору ("погані бактерії") - дисбактеріоз, проблеми ШКТ, імунітет.

3. Coca-Cola Zero
Склад: очищена вода, барвник цукровий колір IV*, регулятори кислотності (ортофосфорная кислота**, цитрат натрію), підсолоджувачі (цикламат натрію (*), ацесульфам калію (**), аспартам (***)), натуральні ароматизатори***, кофеїн.

Аналіз:
- цукровий колір IV* - карамель, що отримується за аміачно-сульфатною технологією. Є паленим цукром - так що не зовсім і Zero. В якості основного компонента при виробництві барвника використовується
фруктоза, декстроза (глюкоза), інвертний цукор, сахароза, солодовий сироп, патока, крохмаль -- усе це швидкі вуглеводи, що піднімають глюкозу і інсулін в крові (ожиріння) + інвертний цукор. Інвертний цукор має побічний продукт при своєму виробництві - оксиметилфурфурол.
Токсичний, мутагенний, негативно впливає на нервову систему, призводить до судоргам і паралічу.
Сульфат амонія сприяє бродінню бактерій.
- Ортофосфорна кислота** - неорганічна кислота середньої сили, найдешевший регулятор кислотності. Одно з напрямів використання ортофосфорної кислоти - видалення іржі, є компонентом миючих засобів
побутової хімії. Викликає карієс - кислота діє як "розчинник" зубної емалі, а цукор (цукровий колір в даному випадку), що міститься в напоях є поживним середовищем для розвитку бактерій.
- Аспартам (***) - підсолоджувач, складається з 2 амінокислот + метанол (токсична речовина). Токсичний, порушення гормонального фону, нервової системи, хвороба Альцгеймера, головні болі. Підвищує апетит і викликає спрагу, що активно використовується виробниками "прохолодних" напоїв: чим більше п'єш, тим більше мучить спрага.
Аспартам - генетично модифікована речовина, поширюваний і використовуваний на ринку як "корисна" харчова добавка. "У 1980 році Громадський радий з розслідувань FDA проголосував за відмову від
використання аспартама через його здатність викликати пухлину мозку.
Але в сучасному "техно-світі" гроші вирішують, і вже в 1982 році G. D. Searl знову звернулася в FDA з проханням дозволити використання аспартама в напоях і дитячих вітамінах. Дозвіл був негайно виданий".
Ацесульфам-К (**) - синтетичний підсолоджувач. Погано для серця. Є дані про можливу канцерогенну дію на сечовий міхур. "Погано вивчений підсолоджувач".
Цикламати (*) - синтетичний підсолоджувач. Має "приємніший смак, ніж цукор". Рак сечового міхура, підвищення ризику інших новоутворень.

*** - потенційно шкідливі добавки = імунітет, алергія, ШКТ.

4. Морозиво 100% «Рудь»
Склад: молоко знежирене, цукор білий кристалічний*, олія кокосова, вода питна, вафельна скляночка (вода питна, борошно пшеничне*, олія рослинна**, сіль кухонна, емульгатор лецитин, бікарбонат натрію), сухе знежирене молоко, стабілізатор (моно- і дигліцериди жирних кислот**, гуарова камедь, камедь ріжкового дерева, карбоксиметилцелюлози натрієва сіль), ідентичний натуральному ароматизатор "Ванілін"***.

Аналіз:
* - швидкі вуглеводи = ожиріння, відчуття голоду, переїдання, дисбактеріоз.
** - транс-жири = діабет, онкологія, захворювання серцево-судинної системи, зниження рівня тестостерона, порушення роботи імунітету.
*** - потенційно шкідливі добавки = імунітет, алергія, ШКТ.
+38068 766 05 19
info@lacilact.com.ua
Україна, Кіїв